طب سنتی و بیماری ها

آیا در طب سنتی روشی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد؟

آیا در طب سنتی روشی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد؟

جلوگیری از ریزش مو

آیا در طب سنتی روشی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد؟

سوالات مطرح شده در این بخش و پاسخ آنها مربوط به بخش پرسش و پاسخ کانال تلگرام بفرمایید سلامتی میباشد. این مجموعه سوالات در طی سالهای گذشته مطرح شده و پاسخ آنها توسط دکتر میرغضنفری، پزشک، دکترای تخصصی (PhD) فیزیولوژی، معاون پژوهشی و مدير گروه طب سنتی دانشکده پزشکی و عضو هیئت علمی (دانشیار) دانشگاه علوم پزشکی ارتش، و پژوهشگر طب سنتی بیان شده است. پاسخ به سوالات این بخش میتواند پاسخ به سوال شما نیز باشد.

طب سنتی در این رابطه، بیشتر سعی در بهبود تغذیه ریشه مو، دارد و برای این امر باید خون فرد اصلاح و دارای ترکیبات مورد نیاز پیاز مو شود.

سبک زندگی شخص باید اصلاح شود در واقع مواردی همچون: تغذیه مناسب، کاهش استرس‌ها، منظم کردن ساعات خواب، پاکسازی بدن از مواد زائد، ورزش و تحرک و … باید رعایت شوند.

تغذیه مناسب به طور مستقیم بر روی سلامتی موها اثرگذار است، موادغذایی دارای کلسیم (مانند کشک) استحکام بخش موها هستند و یا این که افراد با مزاج سرد و ضعیف می‌توانند از مخلوط پودر پسته و شکر یا نبات به عنوان تقویت کننده استفاده کنند.

برخی رژیم‌های لاغری سنگین و غیر استاندارد نیز می‌تواند باعث کاهش کیفیت مو و ریزش آن شوند.

مالیدن روغن گیاه مورد به کف سر و یا شست‌وشوی سر با پوست انار به صورت کوبیده و یا به همراه آب انار برای افراد با موهای چرب باعث استحکام مو می‌شوند.

حنا و وسعه نیز رنگ موی طبیعی و تقویت کننده مو برای پوست‌های حساس هستند.

افراد باید سعی کنند از گیاهان دارویی با تجویز پزشک استفاده کنند و به هنگام استفاده از این گونه مواد، ابتدا آن را در یک بخش کوچک از پوست و موی خود امتحان کنند و در صورت عدم حساسیت اقدام به استفاده آن برای کل موها کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا