بیاموزیدتدابیر خوردن و خوردنی ها

خواص خرمالو در طب سنتی: موثر در درمان بیماری های التهابی روده

خواص خرمالو در طب سنتی: موثر در درمان بیماری های التهابی روده

خواص خرمالو در طب سنتی
خواص خرمالو در طب سنتی

از خواص خرمالو در طب سنتی می توان از کمک به افرادي كه دچار بيماريهاي التهابي روده (IBD) مانند بيماري كرون و كوليت اولسراتيو هستند نام برد.

خرمالو داراي مزاج گرم و تر است و ميوه خوبي از نظر توليد خون در بدن است. براي اكثر مزاج‌ها مناسب است و حرارت خيلي بالايي هم ندارد كه در افراد ايجاد حساسيت كند.

اما براي بعضي افراد حالت آلرژن را دارد و عطسه و سرفه ايجاد مي‌كند. مخصوصا اگر خرمالو رسيده نباشد، حالت جمع شدگي در دهان ايجاد مي‌كند.

طعم گش خرمالو نشانه قابض بودن آن است كه براي پرزهاي معده و تقويت عمل هضم بسيار مفيد است.افرادي كه دچار بيماريهاي التهابي روده (IBD) مانند بيماري كرون و كوليت اولسراتيو هستند، مي‌توانند از خاصيت جمع‌كنندگي خرمالو (قدری نارس) نفع ببرند و خونريزي گوارشی خود را کنترل کنند.

در صورتي كه فرد مشكل معده نداشته باشد، گاهي توصیه می شود از پوست خرمالو هم استفاده كند. چرا كه پوست ميوه مي‌تواند پرزهاي معده را دباغي كند. اگر هميشه از غذاهاي نرم استفاده كنيم، دچار شلي و لزج شدن سطح داخلي معده و روده مي‌شویم.

در معده و روده به زبري و حالت سمباده نياز است تا بتواند غذا را ريز و هضم كند. خوردن گاه گاهی چیزهای قدری سفت مثل پوست میوه ها و سبوس به این امر کمک می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا