بیاموزیدتدابیر خوردن و خوردنی ها

آبلیمو و عسل نوشیدنی مفید و مناسب همه با هر مزاج

آبلیمو و عسل نوشیدنی مفید و مناسب همه با هر مزاج

آبلیمو و عسل
آبلمیو و عسل

مصرف همزمان آبلیمو و عسل با هم و یا شربت لیمو ترش و عسل نوشیدنی بسیار خوب و مفید و مورد توصیه طب سنتی می باشد و تقریبا برای تمامی انسان ها با هر مزاجی مفید است.

لیمو و عسل هر یک به تنهایی دارای خواص فراوانی هستند كه در سایر مقالات موجود در سایت به آن اشاره نمو ده ایم.

عسل طبع گرمی داشته ولی لیمو سرد است لذا مصلح همدیگر می باشند، یعنی عوارض احتمالی ناشی از مصرف هم را كم نموده و از بین می برند. بنابراین در كل مصرف همزمان آنها با هم و یا شربت لیمو ترش و عسل نوشیدنی بسیار خوب و مفید و مورد توصیه طب سنتی می باشد و تقریبا برای تمامی انسان ها با هر مزاجی مفید است.

این نوشیدنی در هر فصلی قابل استفاده است اما در فصول سرد بهتر است سرد مزاجان قسمت عسل را بیشتر نموده و در فصول گرم، گرم مزاجان قسمت آبلیمو یا لیموترش را بیشتر و سهم عسل را كمتر نمایند.

مصرف این نوشیدنی در اوایل پاییز و بهار بیشتر مورد توصیه است كه علت آن كمك به اعتدال بخشیدن بدن در آغاز فصول دارای حرارت متفاوت است. این نوشیدنی مخصوصا برای مزاج های سرد و خشك و فصل پاییز یا افرادی كه صبحگاهان احساس ضعف و تهوع و یا تشنگی دارند می تواند مفید باشد.

آیا مصرف آبلیمو و عسل به صورت ناشتا توصیه می شود؟

به طور كلی مصرف مایعات بصورت ناشتا و عادتی مخصوصا آب سرد ناشتا مورد توصیه طب سنتی نیست و در صورت لزوم (تشنگی زیاد صبحگاهی که باید علت یابی شود و معمولا به دلیل غذای نامناسب شب گذشته است) می توان از مقادیر كم و آب یا نوشیدنی شیرین یا ملس ولرم و دمای اتاق استفاده کرد.

تركیب عسل و لیمو چون مزاج نسبتا معتدلی داشته، هم تا حدی غذائیت دارد و هم تشنگی را رفع کرده و مورد پسند طبع اکثر انسان ها است، برای اعضای بدن از جمله اعضای حیاتی نظیر مغز و قلب و كبد مفید است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا