طب سنتی و بیماری ها

راهکارهایی برای درمان چربی اضافه پوست

راهکارهایی برای درمان چربی اضافه پوست

چربی اضافه پوست

چگونه از چربی اضافه پوست که باعث زدن جوش می شود ،خلاص شویم؟

سوالات مطرح شده در این بخش و پاسخ آنها مربوط به بخش پرسش و پاسخ کانال تلگرام بفرمایید سلامتی میباشد. این مجموعه سوالات در طی سالهای گذشته مطرح شده و پاسخ آنها توسط دکتر میرغضنفری، پزشک، دکترای تخصصی (PhD) فیزیولوژی، معاون پژوهشی و مدير گروه طب سنتی دانشکده پزشکی و عضو هیئت علمی (دانشیار) دانشگاه علوم پزشکی ارتش، و پژوهشگر طب سنتی بیان شده است. پاسخ به سوالات این بخش میتواند پاسخ به سوال شما نیز باشد.

در درجه اول افراد باید سعی کنند با  اصلاح تغذیه، ورزش کردن و در کل با بهبود سبک زندگی، بین مواد ورودی و مصرفی بدن و خروج و دفع مواد از بدن تناسب صحیحی برقرار کنند تا  از تجمع مواد زائد در بدن از جمله تجمع چربی پیشگیری کنند.

تجویزهای طب سنتی برای مزاجهای مختلف، استفاده از برخی محلول های شستشو می باشد:

طبع سرد: دم کردهٔ گل بابونه ( یک قاشق گل بابونه در یک لیوان آب)

گرم و تر : یک  قاشق سرکه به  محلول بالا اضافه شود.

همه مزاج ها به ویژه مزاجهای گرم:

آب پنیر طبیعی (۲ لیوان شیر را جوشانده و ۱ الی ۲ قاشق سرکه به آن افزوده و پس از جدا شدن پنیر مایع باقی مانده را صاف کرده) که برای شستشو و  مصرف خوراکی در کاهش چربی و بهبود کیفیت پوست می توان مورد استفاده قرار داد.

محلول گل پنیرک (۱ الی ۲ قاشق گل پنیرک در ۱ لیوان آب خنک به مدت نیم ساعت خیسانده سپس صاف گردد) برای شستشو و ماسک مناسب است.

برای کاهش چربی پوست آب انار، آب زرشک، آبغوره و آبلیموی رقیق شده (۱ الی ۲ قاشق آبغوره یا آبلیمو در ۱ لیوان آب) و آب تمبر هندی (میوه تازه تمبر هندی در ۱ لیوان آب ولرم خیسانده سپس صاف گردد) نیز مناسب هستند.

نکته قابل توجه اینکه افراد حتما قبل از استفاده، این موارد را روی پوست بازو تست کرده و در صورت عدم حساسیت روی پوست صورت انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا