نکات و توصیه های ضروری قبل از اجرای نسخهنسخه

نسخه: نکات و توصیه های لازم قبل از اجرا

نکات و توصیه های لازم و مهم قبل از اجرای نسخه

نسخه
نکات و توصیه های لازم قبل از اجرای نسخه

بسم الله

با سلام و خوشامد به شما مراجعه کننده عزیز

لطفا قبل از اجرای نسخه، مطالب زیر را به دقت مطالعه فرمایید:

توصیه ها و دستورات درمانی مندرج در نسخه تحویلی به شما، اختصاصا برای شخص شما درنظرگرفته شده و الزاما قابل تعمیم به دیگران نمی باشد؛ زیرا از دیدگاه مکتب غنی طب سنتی ایران انسانها از نظر خصوصیات جسمی و روحی با یکدیگر متفاوت هستند (سردی،گرمی و …). در این مکتب، کلیه علائم و بیماری هادر بخشهای مختلف بدن، معلول از بین رفتن  تعادل درونی  بدن بوده و با تدابیر مربوطه تلاش می شود تا تعادل اولیه بدست آمده و بدنبال آن سلامتی کامل حاصل شود.

در طب سنتی، حفظ سلامتی یا درمان بیماری با اصلاح زندگی روزمره به عنوان مهمترین اصل آغاز می شود. مهمترین بخش در این مقوله، خوردنیها و آشامیدنیها هستند که برای دستیابی به سلامتی پایدار باید دقیق رعایت شده ولذا دستورات غذایی زیر مهمترین رکن پیشگیری-درمانی شما را تشکیل می دهند.

سایر اجزای مهم زندگی روزمره در طب سنتی عبارتنداز: خواب، فعالیت بدنی، روحیه واسترس، شرایط محل زندگی، دفع مواد زاید از بدن.

لازم است در ایام اولیه درمان (2 تا 4 هفته) کلیه توصیه ها بطور مطلق اجراشده وپس از آن، تا حد امکان انجام شوند. یک اصل مهم طب سنتی اینست که چیزهایی که بطور کلی برای یک انسان خوب است باید  تا آخر عمر مورد استفاده قرارگیرد و در مورد چیزهای مضر نیز برعکس.

قدم های بعدی درپیشگیری-درمان در طب سنتی، استفاده از داروهای طبیعی (گیاهی، حیوانی، معدنی) یا روشهای دستی (ماساژ، بادکش، خون گیری، تنقیه و …) است که در صورت نیاز تجویز می شود.

اگر به دنبال اجرای هر بخش از نسخه دچار مشکلی شدید، خودسرانه دست به تغییر نسخه نزده و با مطب تماس گرفته (درزمان حضور پزشک) ومشورت نمایید؛ برخی تغییرات در ابتدای اجرای دستورات، نتایج طبیعی درمان و گذرا می باشند (مثلا جوشهای پوستی) وبرخی، حساسیتهای شخصی بدن است.

سعی کنید تمامی مدارک پزشکی و نسخه خود را در اولین یا دومین جلسه مراجعه همراه بیاورید تا مورد استفاده قرارگیرد. سعی کنید کلیه علائم وتغییرات خودرا یادداشت کرده و برای جلسه بعد مراجعه همراه بیاورید.

توصیه می شود برای بالا بردن اطلاعات خود در موضوع طب طبیعی و زندگی سالم و اجرای آن ها برای خود و اطرافیان، در کلاس های آموزشی مربوطه ومعتبرشرکت فرموده یا کتب مفید وعلمی معتبر را مطالعه نمایید.

توجه نمایید: انجام تمامی دستورات نسخه را بلافاصله پس از ویزیت آغاز نمایید بجز برخی دستورات که از لحظه ویزیت شروع نمی شوند مثلا از «یک هفته بعد» از ویزیت باید شروع به انجام آن ها نمود که با ذکر همین عبارت در ابتدای دستور مشخص شده اند. اگر دیدید چند دستور این حالت را دارد، ملاک زمانی همگی، زمان ویزیت بوده و اینطور نیست که یک دستور، یک هفته بعد از دستور قبلی آغاز شود.

اگر مشاهده نمودید چند دستور مثلا ناشتا یا قبل از خواب توصیه شده، آن مواردی که طی روز هم می توان انجام داد به طی روز منتقل شده و بقیه با فاصله 15 تا 20 دقیقه از هم انجام شوند. برای این که بدن به یک ماده عادت نکند از یک سو و نیز راحتی دسترسی و میزان سازش بدن شخص با مواد مختلف از سوی دیگر، تنوع به برخی دستورات (با مواد مشابه هم) داده شده (مثلا انواع شربت یا آش یا خورشت یا ملینها) و بدیهی است که منظور این نیست که تمامی انواع آن دستور در یکروز به مصرف برسد بلکه در کل دوره درمان تا مراجعه بعد باید به تناوب اجرا شود.

افرادی که بیماری های خاص یا مزمن (مثلا قلبی، کلیوی، روماتولوژیک، فشار خون، دیابت، سرطان) داشته و برای مدت های طولانی است از داروهای مربوطه (شیمیایی) استفاده می کنند به هیچ وجه نباید با تصور جایگزینی درمان طبیعی و سنتی، سرخود دست به کم کردن یا قطع این داروها بزنند و حتما فرآیند تغییر دوز و نوع داروها (مثلا به دنبال بهتر شدن وضعیت بیمار با اجرای نسخه طبیعی) باید زیر نظر پزشک متخصص تجویز کننده داروهای مذکور باشد.

همچنین اگر احیانا بخشی از توصیه های غذایی این نسخه با رژیم خاص و مهم این بیماران تناقض داشت، ملاک همان رژیم بیماری مزمن می باشد (مثلا ممنوعیت قندها برای دیابتی ها، نمک برای فشار خونی ها یا غذاهای گوشتی و پروتئینی برای کلیوی ها).

توصیه می شود خانم های محترم مراجعه کننده که در سنین باروری به سر می برند، حین مصرف داروهای مفرده (مثل گیاهان دارویی دم کرده یا پودر شده، عرقیجات) یا ترکیبی (کپسول، معجون، شربت، پودر)، از بارداری جلوگیری نموده و اگر حین انجام نسخه باردار شدند، احتیاطا این داروها را قطع نموده و صرفا پرهیزها یا موارد مفید توصیه شده که در سبد غذایی معمول خانواده موجودند را ادامه دهند و در صورت امکان برای تغییر نسخه متناسب بارداری مراجعه نمایند.

با توجه به توضیحات فوق لطفا موارد زیر اجرا شود:

توصیه های کلی: به معنویات توجه ویژه داشته باشید و مطمئن باشید فقط و فقط آفریدگار می تواند شما را شفا دهد که البته این را از طریق ابزار خود که همانا پزشک و درمان است انجام می دهد.

در زندگی منظم باشید: اعمالی چون خوابیدن، بیدار شدن، صرف وعده های غذایی باید هر روز سر ساعت خاص و ثابتی انجام شوند.

از نگه داشتن ادرار، مدفوع، عطسه و سرفه خودداری نمایید (روزی بین 3-2 بارباید دفع راحت مدفوع داشته باشید).

ورزش منظم: حداقل: 20 تا 30 دقیقه پیاده روی روزانه سر ساعت خاص

استراحت کافی و خواب شب، تفریحات سالم (مهمانی، طبیعت) در تعطیلات، زندگی در آب و هوای سالم ومهم تر از همه حفظ آرامش روحی فراموش نشود.

تذکر مهم: نسخه تحویلی به شما در مطب، پس از اخذ شرح حال و انجام معاینه دقیق و با توجه به مزاج (خصوصیات جسمی و روانی، حرارت و رطوبت) شما آماده شده و هدف آن تنظیم سبک زندگی تان متناسب بامزاجتان درتمام طول عمر بوده تا انشاءالله همواره در بهترین وضعیت سلامتی (کلی و تک تک اجزا و اعضای بدن) قرار داشته باشید.

سعی نمایید در نگهداری نسخه کوشا بوده و اصول آن که تمامی ابعاد زندگی شما را در بر می گیرد همواره مد نظر داشته و رعایت نمایید.

لطفا با توجه با مزاج خود که در نسخه دقیقا مشخص شده است، فایلهای پیوستی زیر را مطالعه و به دقت اجرا بفرمایید.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. سلام خصوصیات با مزاج های متنوعی ک‌در قسمتی از سایت قرار دادید ک رنگ شده هم هست برا مثال گرم و تر هر چی کلیک میکنید برا مطالعه باز نمیشه .
    لطفا رسیدگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا