در رسانه هاخبرگزاری ها

مضرات مصرف چیپس و پفک برای کودکان

مضرات مصرف چیپس و پفک برای کودکان

مضرات مصرف چیپس و پفک برای کودکان

یک پژوهشگر طب سنتی در مورد مضرات مصرف چیپس و پفک برای کودکان گفت: مصرف چیپس و پفک عوارض پوستی مثل جوش، خارش و لک‌های پوستی و همچنین حالات عصبی و پرخاشگری را به دنبال خواهند داشت.

به گزارش فارس،سیدمهدی میرغضنفری عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، گفت: رویکرد طب سنتی بر روی نوع مزاج و خلط افراد است و دیدگاه این طب یک نگاه کلی‌نگر است؛ به‌طوری که به این طب، طب مزاجی هم می‌گویند که بر اساس میزان حرارت، تری و خشکی بدن به شناسایی و درمان بیماری‌ها می‌پردازد.

وی ادامه داد: آدم‌ها در نوع مزاج با هم متفاوت هستند، مثلاً بعضی از آدم‌ها گرم‌مزاج و بعضی دیگر سرد مزاج هستند؛ آدم‌های گرم‌مزاج، بدن‌های گرم‌تر و مناسبات اجتماعی بیشتری دارند و در فصل‌ تابستان بیشتر اذیت می‌شوند و به فصل سرد علاقه‌مندتر هستند. آدم‌های سرد مزاج نیز دقیقاً برعکس همین مطلب به فصل گرم بیشتر علاقه دارند.

میرغضنفری ضمن تأکید بر تأثیر خوراکی‌ها در عملکرد بدن، گفت: بر اثر هر نوع خوردنی و نوشیدنی که انسان مصرف می‌کند یک نوع خلط به‌صورت سودا، صفرا، بلغم یا خلط خون ایجاد می‌شود؛ مثلاً مصرف بیش از اندازه سرکه، عدس و فست‌فودها باعث افزایش سودا در بدن شده و عوارضی مثل لک‌های پوستی و اگزما به همراه دارد. همچنین اگر آب و مایعات زیاد مصرف شود، بلغم تولیدی زیاد شده که عوارض آن پف آلودگی و آبریزش بینی خواهد بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش، افزود: بسته به اینکه چه می‌خوریم و چه می‌نوشیم وضعیت بدن عکس‌العمل خواهد داشت و برای سالم ماندن باید برخی خوراکی‌ها به‌صورت دائم مصرف شود و برخی دیگر را گاهی و برخی هرگز نباید مصرف شود.

وی ادامه داد: اکثر مردم از نان و برنج و گوشت‌های گوسفندی در غذای ثابت خود استفاده می‌کنند که بسیار برای بدن مفید است؛ در اینجا باید بگویم که انسان نباید صرفاً گوشت‌خوار یا به‌طور کل گیاهخوار باشد و بدن به انواع مواد غذایی و معدنی نیاز دارد. همچنین ادویه‌ها و نمک‌ها نیز باید در تغذیه جای داده شوند، ولی نباید به‌طور مداوم از آن‌ها استفاده کرد.

این پژوهشگر طب سنتی با اشاره به مضرات مصرف چیپس و پفک، گفت: مصرف چیپس و پفک باعث برهم خوردن تعادل خلط‌ها در بدن می‌شوند و عوارض پوستی مثل جوش، خارش و لک‌های پوستی را به دنبال خواهند داشت؛ همچنین احساس گرمای زائد و حالات عصبی و پرخاشگری و همچنین تغییر رنگ پوست به سمت زرد و سیاه نیز از عوارض مصرف این‌گونه خوراکی‌هاست.

میرغضنفری افزود: تغذیه در سلامتی بسیار مؤثر است و باید بدانیم که هر چه ما می‌خوریم غذا نیست و ممکن است خاصیت دارویی داشته باشد و نباید از آن‌ها به‌صورت مداوم استفاده کرد؛ همچنین باید مزاج خود را بشناسیم و بر اساس نوع مزاج نسبت به تغذیه اقدام کنیم. بسیاری از ریزش‌های مو، خارش‌ها و بیماری‌های پوستی نیز بر اثر بر هم خوردن تعادل در تغذیه اتفاق می‌افتند؛ که لازم است تحت نظر متخصص نسبت به دریافت راه درمان مناسب برای این بیماری‌ها اقدام کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا