خبرگزاری هادر رسانه ها

نوشیدن آب زیاد سر منشاء بیماری ها

نوشیدن آب زیاد سر منشاء بیماری ها

نوشیدن آب زیاد
نوشیدن آب

در کتاب کافی آمده که افراد آب بسیار ننوشند چرا که نوشیدن آب زیاد سر منشاء بیماری است و دردها را به سمت خود می‌کشد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، سید مهدی میرغضنفری درباره آداب نوشیدن آب اظهار داشت: برخی از مسائل در آشامیدن آب باید رعایت شود و نوشیدن آب آداب خاص خودش را دارد که توجه به آن می‌تواند به بدن فایده برساند.

به گفته وی طبق گفته ائمه افراد هنگام نوشیدن در آب ندمند چرا که گازهای خروجی از دهان و ریه برای بدن مناسب نیست و تاثیراتی در بدن می‌گذارد. فوت کردن و دمیدن بر آب جوش تاثیری در خنک کردن آن ندارد چرا که فوت کردن ظار آب را خنک کرده و باطنش تغییری نمی‌کند.

این متخصص طب سنتی عنوان کرد: آب را جرعه جرعه باید نوشید و به یک باره آب خوردن برای بدن مفید نیست. آب باید طوری مصرف شود، گویا فرد آب را می‌مکد زمانی که آب مکیده می‌شود، اگر آب سرد باشد در صورتی که دندان فرد آزار ببیند فرد از مصرف بقیه آب خودداری می‌کند اما اگر دمای آب متعادل باشد و هنگامی که آب از لا به لای دندان به دهان و مری فرو داده می‌شود با دمای بدن مطابقت پیدا می‌کند.

میرغضنفری در برنامه تلویزیونی صبحی دیگر با بیان اینکه افراد از مصرف آب بسیار جوش پرهیز داشته باشند، افزود: امام رضا (ع) می‌فرمایند که هرکس مابین غذا آب مصرف کند، بدنش به رطوبت گرایش پیدا کرده و معده‌اش ضعیف می‌شود همچنین رگ‌هایش توانایی جذب غذا را از دست می‌دهند.

وی ادامه داد: افراد از مصرف آب بعد از غذاهای گوشتی و چرب خودداری کنند چرا که هضم را سنگین و جذب را مختل می‌کند همچنین گفته می‌شود که افراد غذای خوب بخورند و خوب غذا بخورند یعنی اینکه ضمن رعایت اینکه غذای با کیفیت مصرف کنند آداب صرف غذا را نیز رعایت کنند.

این متخصص طب سنتی اضافه کرد: نوشیدن آب فراوان به بدن ضرر وارد می‌کند مخصوصا اگر آب فراوان در فصل سرما خورده شود؛ کسی که تشنه نیست آب نخورد چراکه توصیه مصرف 8 لیوان آب در طول روز پایه علمی ندارد و برای همه مناسب نیست.

میرغضنفری خاطرنشان کرد: در کتاب کافی آمده که افراد آب بسیار ننوشند چرا که نوشیدن آب فراوان سر منشاء بیماری است و دردها را به سمت خود می‌کشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا