خبرگزاری هادر رسانه ها

ضررهای نوشیدن آب زیاد

ضررهای نوشیدن آب زیاد

ضررهای نوشیدن آب زیاد
ضررهای نوشیدن آب زیاد

بر خلاف تصور رایج در مورد فواید بسیار آب ضررهای نوشیدن آب زیاد نیز جز مواردیست که باید به آن توجه داشت. تاکید بر نوشیدن زیاد آب یک باور غلط است و برای تمامی مزاج‌ها به خصوص کسانی که مزاج سرد و‌ تر دارند مشکلات زیادی ایجاد می‌کند.

سید مهدی میر غضنفری، متخصص طب سنتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: امام رضا (ع) در حدیثی می‌فرمایند: بدن انسان مانند زمین است که کم آبی باعث خشک شدن و عدم تولید محصول می‌شود و آب فراوان، زمین را گل و محصول را پوسیده می‌کند و علف‌های هرز رشد می‌کنند در آیه‌ای از قرآن کریم به اصراف نکردن در خوردن و آشامیدن توصیه شده است.

وی اظهار داشت: براساس تحقیقاتی که دانشمندان علم جدید انجام داده‌اند به این نتیجه رسیده‌اند که نوشیدن هشت لیوان آب در روز و پرنوشی فراوان اشتباه است و این یافته‌ها در مقالات معتبر دنیا به چاپ رسیده است.

آب خوردن در فصل پاییز و زمستان را بیشتر رعایت کنیم و تا هنگام تشنگی واقعی از خوردن آن پرهیز کنیم. دو نوع تشنگی حقیقی و کاذب داریم اگر بعد از فعالیت بدنی زیاد، هوای گرم، بعد از صرف غذاهای شور و چرب تشنه شویم، تشنگی حقیقی است و با نوشیدن مقدار مناسبی آب برطرف می‌شود، ولی زمانی که فرد مرتب تشنه می‌شود و به آب خوردن عادت کرده است و حتی با نوشیدن آب دچار حالت تهوع می‌شود، این تشنگی کاذب است.

میر غضنفری تصریح کرد : خوردن آب فراوان باعث کاهش سرعت و فرآیند مغز، خلط ته حلق، پف‌آلودگی، شل شدن عضلات، افزایش وزن و ضعف گوارش می‌شود در حالت پیشرفته سستی و شلی بافت عضله قلب، تپش قلب را به ارمغان می‌آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا