بیاموزیدتدابیر خوردن و خوردنی ها

لوبیا: چاق کننده، مدر، کمک به تقویت میل جنسی

لوبیا: چاق کننده، مدر، کمک به تقویت میل جنسی

لوبیا

لوبیا انواع مختلفی دارد. لوبیای سرخ مزاجش گرم و تر است و نوع سفید از نظر گرمی و سردی متعادل است. لوبیا هم جزء غذاهای اصلی به حساب می آید، ولی مقامش پایین‌تر از نخود است.

بنابراین غذائیت آن زیاد است و برای تقویت میل جنسی نیز موثر است. چاق كننده است؛ و ادرار را هم به جریان می‌اندازد.

لوبیا میتواند مانند نخود به منظم شدن خونریزی قاعدگی برای كسانی كه مشكل دارند كمك كند. مخصوصا برای افرادی كه مزاج های سرد یا ضعف بدنی دارند.

لوبیا اثر دوگانه دارد. هم پریود را راه می‌اندازد و از طرف دیگر در خانم‌هایی كه زایمان كرده‌اند و خون نفاس هنوز قطع نشده آن را پاك می كند و این به خاطر اثر تقویت‌كنندگی لوبیا است كه باعث جمع‌شدن رحم و قطع شدن خون نفاس می شود.

در كتاب معتبر كافی از امام صادق (ع) آمده است كه فرمودند:«لوبیا بادهای نهفته درون را دور می كند». در توضیح آن می توان گفت كه گاهی اوقات گازهایی در عمق بدن و عضلات شكل می گیرند و منجر به دردهای مبهم و مهاجری در داخل بدن و اندام ها و شكم می شوند که علت آن در خیلی از موارد شناخته نمی شود.اینها می تواند به دلیل همین بادهایی باشد كه در بدن ایجاد شده و درحال چرخش است و با مصرف لوبیا این بادها تجمیع یافته و دفع می شوند.

ممنوعیت مصرف لوبیا

لوبیا هم مثل نخود نفاخ بوده البته دیر هضم‌تر از نخود است و خونی كه تولید می كند یك مقدار غلیظ‌تر از نخود است. بنابراین مصرف لوبیا نسبت به نخود كمتر صورت می گیرد.

گاز و نفخی كه لوبیا ایجاد می كند ممكن است باعث سردرد شود. از این رومصرف همزمان آن با ادویه‌جات تند مثل خردل و یا فلفل و یا پودر زیره توصیه می شود. همچنین بهتر است كمی سركه هم جهت تعدیل مزاج و جلوگیری از صعود گازهای تولیدی به سمت مغز اضافه شود. به این ترتیب عوارضش كم شده و از بین می رود.

غذاهایی كه از لوبیا تهیه می شود

لوبیا در خورشت ها و آبگوشت استفاده می شود. خود لوبیا را به صورت جداگانه به اسم خوراك لوبیا استفاده می کنند. مواردی كه در مورد لوبیا گفته شد در مورد این غذاها هم صادق است و بهتر است با مصلحش كه همان ادویه‌جات تند می باشد این غذاها آماده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا