اخبارطب سنتی

سخنرانی نماینده ایران در مراسم ملی طب یونانی

سخنرانی نماینده ایران در مراسم ملی طب یونانی

طب یونانی

مشاور امور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت به عنوان سخنران مدعو در مراسم ملی طب یونانی هند به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، دکتر آرمان زرگران مشاور امور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل به عنوان مهمان ویژه و سخنران مدعو در مراسم ملی طب یونانی(Unani day) مورخ 22 بهمن 1401 به صورت بر خط در این مراسم شرکت کرد.

به گفته دکتر آرمان زرگران 11 فوریه را به نام روز طب یونانی گرامی داشته و به همین منظور هرساله در این تاریخ همایش و کنفرانس بین المللی برگزار می شود.

در این مراسم دکتر آرمان زرگران و با موضوع همکاری های مشترک ایران و هند در حوزه طب سنتی به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی توضیح داد: یونانی مدیسین یکی از ۵ مدل اصلی طب های سنتی در هند است و با مهاجرت پزشکان ایرانی به هند در ۵ قرن پیش در آن کشور بر طبق طب ایرانی شکل گرفته و به آن نام طب یونانی دادند.

دکتر زرگران تصریح کرد: طب یونانی در کشور هند از جمله طب های سنتی بسیار مهم و پذیرفته شده در آن کشور می‌باشد که شباهت زیادی به طب ایرانی دارد و ریشه آن به مکتب طب سنتی ایران باز می‌گردد لذا بستر بسیار مناسبی برای همکاری های دوجانبه با کشور هند در حوزه طب سنتی به شمار می رود.

وی ادامه داد: حضور فعال دو طرف، در مناسبات علمی و فرهنگی این حوزه می‌تواند مشارکت علمی و اجرایی بسیار مناسبی در بین المللی سازی طب ایرانی و بهره‌مند شدن از تجربیات یکدیگر منجر شود.

لازم به ذکر است پیشتر نیز مشاور امور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در سال 1398 به صورت حضوری و در سال 1400 به صورت مجازی در این مراسم شرکت و به ایراد سخنرانی پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا