اخبارطب سنتی

معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل: لزوم توجه ویژه مسوولین به ظرفیت های طب ایرانی در گردشگری

لزوم توجه ویژه مسوولین به ظرفیت های طب ایرانی در گردشگری

ظرفیت های طب ایرانی

دکتر مرتضی مجاهدی با اشاره به ظرفیت غنی طب ایرانی در حوزه گردشگری، بر توجه بیشتر مسوولین کشور نسبت به این ظرفیت های طب ایرانی مغفول تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت؛ دکتر مرتضی مجاهدی معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به افتتاح شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته گفت:  این رویداد بسیار با اهمیت و ارزشمند است که نیاز به توجه بیشتر مسوولین کشور را دارد و خواهش ما این است که همه مجموعه های مرتبط با گردشگری کشور که رویکرد مثبت و کارامدی نسبت به حوزه سلامت و گردشگری سلامت دارند  توجه ویژه ای به ظرفیت های غنی طب ایرانی در حوزه گردشگری سلامت داشته باشند.

معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل افزود: از آنجاییکه بخشی از آداب و رسوم مرتبط با سلامت و بخشی از مکتب طب ایرانی در این حوزه مستند به شواهد بالینی است میتوان در قالب گردشگری سلامت و طب ایرانی به گردشگران داخلی و خارجی ارائه داد و با توجه به توانایی ها و جاذبه های این مکتب طبی قطعا بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

دکتر مرتضی مجاهدی  با بیان اینکه این یک حرکت جدید و کاملا ضروری در صنعت گردشگری کشور به شمار می آید تصریح کرد:  پیشنهاد ما در دفتر طب ایرانی و مکمل این است  که همه متولیان امور گردشگری، تورها هتل ها و مراکز مختلف گردشگری در هر منطقه ای  با دانشگاههای آن منطقه و یا انجمن علمی طب ایرانی در ارتباط باشند تا بتوانند از ظرفیت طب ایرانی بیشترین بهره را ببرند و از حضور مجموعه های مرتبط با طب ایرانی در حوزه کاری خود بهره مند باشند.

گفتنی است شانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته  از ۱۸ الی ۲۱ بهمن ماه 1401 در محل دایمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود. در این رویداد بین المللی  بیش از ۴۷ کشور خارجی حضور دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا