اخبارطب سنتی

نخستین سمینار علمی بین المللی طب سنتی ایران و تایلند

نخستین سمینار علمی بین المللی طب سنتی ایران و تایلند

نخستین سمینار علمی بین المللی طب سنتی ایران و تایلند
دکتر آرمان زرگران (سومین نفر از چپ) مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل

نخستین سمینار علمی بین المللی طب سنتی ایران و تایلند با حضور دکتر آرمان زرگران و دکتر روجا رحیمی در دانشکده پزشکی دانشگاه ماهیدول تایلند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت؛ نخستین سمینار علمی بین المللی طب سنتی ایران و تایلند روز چهارشنبه 29 شهریور 1402 (20 سپتامبر ۲۰۲۳) در دانشکده پزشکی تایلند برگزار و  تفاهم نامه همکاریهای مشترک بین دانشگاه طب سنتی دانشگاه تهران و دانشکده طب سنتی  این دانشگاه، با حضور دکتر زرگران مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل و دکتر روجا رحیمی رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه تهران و رییس مرکز طب سنتی تایلند و مقامات دانشگاه ماهیدول   امضا شد.

در این سمینار دکتر آرمان زرگران، مشاور امور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل و دکتر روجا رحیمی، استاد داروسازی سنتی و رئیس دانشکده طب ایرانی دانشگاه علوم پزشکی تهران دکتر رحیمی و دکتر زرگران و دو نفر از متخصصان طب سنتی تایلند از دانشگاه علوم پزشکی ماهیدول در پنلی مشترک به ارائه سخنرانی پیرامون معرفی دو مکتب طبی طب ایرانی و طب سنتی تایلند و نیز محصولات گیاهی مورد استفاده در این دو مکتب طب سنتی برای بیماری های گوارشی پرداختند.

به گفته مشاور امور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل به دنبال سفر سال گذشته و دیدار با مقامات طب سنتی وزارت بهداشت تایلند و مقامات دانشگاه ماهیدول ، به خصوص مرکز طب سنتی تایلندی  دانشکده پزشکی دانشگاه ماهیدول، مقدمات همکاری های دو جانبه  در حوزه طب سنتی بین دو دانشگاه رقم خورد و پس از بازدید هیات تایلندی از کشورمان و دانشگاه علوم پزشکی تهران و شرکت در کنفرانس اعمال یداوی، همچنین برنامه هایی که دو دانشگاه پیش از این با هم داشتند؛ فضا و فرصت مناسب برای امضای این تفاهم نامه مشترک بین دو دانشگاه به وجود آمد.

گفتنی است؛ دکتر زرگران و دکتر رحیمی با هدف امضای تفاهم نامه همکاری مشترک دو دانشگاه به کشور تایلند سفر کردند و طی این سفر، علاوه بر بازدید از امکانات دانشگاه ماهیدول در دو رویداد علمی طراحی شده بین دو دانشگاه نیز حضور پیدا کردند. همچنین لازم به ذکر است؛ در این سمینار بیش از 100 شرکت کننده از کشورهای تایلند، ایران، کره جنوبی، تایوان، چین، هند و ترکیه به صورت حضوری و مجازی شرکت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا