اخبارطب سنتی

برگزاری پنل تخصصی مدیریت بیماریهای زنان در طب ایرانی

برگزاری پنل تخصصی مدیریت بیماریهای زنان در طب ایرانی

بیماریهای زنان در طب ایرانی

پنل تخصصی مدیریت بیماریهای زنان در طب ایرانی به همت فرهنگستان علوم پزشکی و با همکاری دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت؛ پنل تخصصی مدیریت بیماری زنان در طب ایرانی مستند به شواهد علمی به همت فرهنگستان علوم پزشکی و با همکاری دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، انجمن علمی طب سنتی ایران و دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی با حضور اساتید متخصص زنان، اساتید رشته مامایی، متخصصین طب ایرانی، داروسازی سنتی و پزشکان عمومی در تاریخ  ۲۷ مهرماه ۱۴۰۲ در محل فرهنگستان علوم پزشکی برگزار گردید.

در این نشست علمی پس از خیر مقدم و سخنرانی مقدماتی توسط دکتر محققی معاونت علمی فرهنگستان علوم پزشکی؛ دکتر سودابه کاظمی ریاست انجمن متخصصین زنان به ایراد سخنرانی پرداختند و بر استفاده از ظرفیت طب سنتی دانشگاهی در پیشگیری و کمک به درمان بیماری‌های زنان و نیز مبارزه با جریان‌های انحرافی و غیر علمی منسوب به طب سنتی تاکید کردند.

همچنین، دکتر محسن ناصری عضو پیوسته فرهنگستان علوم پزشکی در مورد اصول کلی مدیریت بیماری‌های زنان در طب ایرانی و اهداف پنل توضیحاتی ارایه نموده و بر تعامل هرچه بیشتر جامعه طب سنتی دانشگاهی و علمی با متخصصین زنان و اجرای پژوهش های بالینی مشترک تاکید کردند.

در ادامه برنامه، منتخبی از کارآزمایی‌های بالینی و شواهد علمی منتشرشده در مورد تاثیر مداخلات طب ایرانی در بیماری های زنان در دو پنل تخصصی (خونریزی غیرطبیعی رحم، آمنوره-اولیگومنوره) با سخنرانی اساتید متخصص بیماری های زنان و اساتید طب ایرانی ارائه گردید و در پایان جمع بندی شواهد علمی ارائه شده در دو پنل در نشست مشترک صورت گرفت.

همچنین با حضور اساتید مدعو از مجموعه کتاب‌های راهنمای بالینی طب ایرانی در بیماری‌های زنان و نیز کتاب منتخب کارآزمایی‌های بالینی طب ایرانی در بیماری های زنان رونمایی گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا