اخبارطب سنتی

پوشش بیمه ­ای سه خدمت حوزه طب ایرانی تا پایان سال

پوشش بیمه ­ای سه خدمت حوزه طب ایرانی تا پایان سال

بیمه

طبق مصوبه هیات دولت به منظور کاهش پرداخت از جیب مردم حداقل سه خدمت حوزه طب ایرانی تحت پوشش بیمه ای قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت؛ دکتر نفیسه حسینی یکتا، مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با اشاره به تکلیف وزارت بهداشت در قانون بودجه ۱۴۰۲ گفت: با توجه به تصریح قانون بر لزوم  ادغام خدمات طب ایرانی در نظام سلامت به پوشش ۱۰۰ درصدی  و نیز تحت پوشش قرار گرفتن حداقل سه خدمت حوزه طب ایرانی تا پایان سال و تصویب دستورالعمل اجرایی آن در هیات وزیران، این مهم با جدیت در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است

وی افزود: در حال حاضر  ویزیت متخصصان طب ایرانی و تعداد محدودی  داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه هستند. و به موجب این قانون‌حداقل ۳ خدمت دیگر تحت پوشش بیمه قرار خواهد گرفت. همچنین تحت پوشش قرار گرفتن بسته های مرتبط با سبک زندگی تحت پوشش بیمه از دیگر مواردی است که پیگیر آن هستیم.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل با اشاره به استقبال عموم‌جامعه از دریافت خدمات طب سنتی گفت: بدون‌شک‌ کاهش ارائه خدمات توسط متخصصین این حوزه ‌‌در مراکز درمانی مورد تایید وزارت بهداشت موجب افزایش اقبال مردم به دریافت خدمات غیرایمن در مراکز نامعتبر شود و به نوعی بیمه خدمات طب ایرانی به کاهش پرداخت از جیب مردم و ساماندهی خدمات این حوزه هم‌ کمک خواهد کرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا