در رسانه هاخبرگزاری ها

فواید نخود در تقویت توان و افزایش قوای جنسی

فواید نخود در تقویت توان و افزایش قوای جنسی

فواید نخود

به گفته یک متخصص فیزیولوژی و پژوهشگر طب ایرانی در مورد فواید نخود از دیدگاه طب سنتی برای تقويت ميل جنسی بسیار مفید است و چون ارزش غذایی زیادی دارد، برای افراد مبتلا به کمردرد و خانم‌هایی با عادت ماهانه نامنظم نیز درمانی موثر به شمار می‌رود.

به گفته این کارشناس، نخود از جمله بهترين حبوب به شمار می رود و مرغوب ترین نوع آن اين است كه سفيد، بزرگ و نسبتا تازه باشد. طبع نخود گرم و خشک است اما انواع تازه و سبز آن مزاج گرم و مرطوب دارد و برای افرادی كه می خواهند چاق شوند يا در سنین رشد هستند يا ضعيف و در دوره نقاهت بیماری به سر می برند بسيار مفيد است.

دکتر سید مهدی میرغضنفری، پزشک و مدیر گروه طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش در گفت‌وگو با سلامت آنلاین افزود: نخود تقويت كننده حرارت غريزی بدن است. حرارت غريزی، آن حرارت درونی و ذاتی بدن است كه همراه و عامل حیات افراد از بدو تولد است.

فواید نخود در طب سنتی

این متخصص با اشاره به اینکه نخود به سه دليل برای تقويت توان جنسی مفيد است گفت: چون مزاج نخود گرم است ايجاد حرارت می كند و در نتیجه ميل جنسی را به خصوص در سردمزاجان افزايش می دهد.

از سوی دیگر اينكه چون خواص تغذیه ای زیادی دارد توليد مايع جنسی را كه حاوی سلول های جنسی است زياد می كند و سوم اينكه توليد كننده گاز و اصطلاحا ريح است كه به همين دليل ماده‌ای نفاخ هم محسوب می‌شود. گازی كه نخود در بدن ايجاد می كند باعث کمک به ایجاد حالت نعوظ و موفقيت‌آميز شدن نزديکی می شود.

وی اضافه کرد: يكی از روش های ساده مصرف نخود اين است كه آن را بپزند و آب نخود را جداگانه با عسل مخلوط کرده، ميل كنند. اين تركيب بخصوص برای تقويت قوای جنسی بسيار مفيد است.

با اشاره به این‌که سمبوسه، آبگوشت، نخود پلو و انواع آش‌ها و سوپ هایی كه در آن ها از نخود استفاده می شود مقوی بوده و همه خواص نخود را در خود دارند، گفت: در مورد برخی از خانم ها كه تاخیر یا بی‌نظمی در عادت ماهانه دارند و پریودشان اصطلاحاً‌ بخوبی جریان ندارد، بخصوص در كسانی كه مزاج سرد يا ضعف بدنی دارند و به ‌دليل اين ضعف بدنی، عادت ماهانه آنها مختل می شود، مصرف نخود توصیه شده است.

فواید نخود در طب سنتی

دکتر میرغضنفری با بیان این که نخود برای همه بخصوص سردمزاجان مبتلا به يبوست اثر بسيار ملينی دارد، آمیخته آب نخود و عسل را برای پاک كردن كليه و مثانه از سنگ های ریز مفيد دانست و اضافه کرد: بزرگترین نقطه ضعف نخود نفاخ بودن آن است. افرادی كه دچار نفخ معده و روده هستند یا سوء هاضمه دارند، كسانی كه دچار رفلاكس می شوند و افراد چاقی که می خواهند لاغر شوند، بهتر است در مصرف نخود زیاده روی نکنند.

او توصیه کرد: نخود همراه با غذاهای سنگين نبايد مصرف شود مگر اينكه با آنها پخته شده باشد مثل آبگوشت يا آش. البته استفاده از پودر زيره داخل آبگوشت، نفخ نخود را می گيرد و مصرف قدری ترشی به همراه این غذا حرارت مزاجی ناشی از نخود آبگوشت را تعديل و به هضم بهتر آبگوشت کمک می ‌كند. علاوه بر این به دلیل نفاخ بودن آن اصلا نبايد همراه و بعد از خوردن نخود حداقل تا يکساعت آب نوشيده شود.

منبع: سلامت آنلاین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا