درمان شدگانمغز و اعصاب

درمان شدگان: درمان فلج مغزی در طب سنتی

درمان شدگان: فلج مغزی

درمان فلج مغزی در طب سنتی
درمان فلج مغزی در طب سنتی

آنچه در این مطلب می خوانید گزیده ای از سیر درمان فلج مغزی در طب سنتی در یک کودک مبتلا به این اختلال می باشد.

توجه داشته باشید که این بخش صرفا برای آشنایی شما با توانایی های طب ایرانی طراحی شده و نوع درمان این بیماران، قابل تعمیم به سایر بیماران (حتی با شرایط جسمی نسبتا مشابه) نیست.

بیمار آقا، م ف، 8 ساله
اولین مراجعه 95/04/21
تعداد مراجعه 2 جلسه
سابقه بیماریفلج مغزی
سایر مشکلاتتشنج، یبوست، خواب سبک و … مشکلات متعدد بر اثر فلج مغزی
تشخیص مزاجگرم و خشک با مغز خشک
اقدامات درمانی انجام شده رعایت تدابیر مزاج مربوطه، تجویز مواد رطوبت زا، مصرف گل گاو زبان، چکاندن روغن بنفشه در بینی، مصرف سکنجیبن و خاکشی، روغن مالی در حمام و ماساژ ملایم
نتایج درمان (پس از فقط یک جلسه) بهبود یبوست ، بیمار در فاصله بین دو مراجعه تشنجی نداشته است، مناسب شدن وضعیت خواب، کودک قادر به راه رفتن شده و کنترل خود را هنگام نشستن حفظ می کند (قبلا به هیچ وجه توانایی راه رفتن نداشت)، بهبود حالات روحی و ذهنی (به اذعان متخصص کار درمانی)، رساندن مفهوم گرسنگی و تشنگی ( قبلا حتی قادر به بیان این مفاهیم نبود).

الدّواءُ عِندَنا و الشِّفاءُ عندالله

کوتاه و مختصر در مورد فلج مغزی

فلج مغزی گروهی از اختلالات می باشد که بر حرکت و توان عضله یا وضعیت بدن تأثیر می گذارد. به طور معمول علت بروز فلج مغزی آسیب هایی است که هنگام رشد، غالباً قبل از تولد، به مغز جنین یا نوزاد وارد می شود.

علائم و نشانه های آن در دوران نوزادی و در طول رشد کودک ظاهرمی شوند. به طور کلی، فلج مغزی باعث اختلال در حرکات به شکل رفلکس های غیرطبیعی ، شلی یا سفتی اندام ها و تنه ، پوسچر (حالت بدن) غیر طبیعی ، حرکات غیر ارادی ، راه رفتن ناپایدار یا ترکیبی از این موارد می شود.

افراد مبتلا به فلج مغزی ممکن است دچار مشکل در بلع و عدم تعادل عضلات چشم هستند و ممکن است به دلیل سفتی عضلات، دامنه حرکتی آنها در مفاصل مختلف بدن کاهش یابد.

تأثیر فلج مغزی بر عملکرد افراد بسیار متفاوت است. برخی از افراد مبتلا می توانند راه بروند. در حالی که دیگران نیاز به کمک دارند. برخی از افراد دارای هوش نرمال یا تقریباً عادی هستند، اما برخی دیگر دارای ناتوانی ذهنی می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا