درمان شدگانمغز و اعصاب

درمان شدگان: درمان پارکینسون در طب سنتی

درمان شدگان: پارکینسون

درمان پارکینسون در طب سنتی
درمان پارکینسون در طب سنتی

آنچه در این مطلب می خوانید گزیده ای از سیر درمان پارکینسون در طب سنتی در بیمار سالمند مبتلا به این اختلال می باشد.

توجه داشته باشید که این بخش صرفا برای آشنایی شما با توانایی های طب ایرانی طراحی شده و نوع درمان این بیماران، قابل تعمیم به سایر بیماران (حتی با شرایط جسمی نسبتا مشابه) نیست.

بیمارآقا م – ح، 85 ساله
اولین مراجعه 96/01/21
تعداد مراجعه2 جلسه
علت مراجعه اولیهپارکینسون (به مدت 11 سال، تشدید شده در یک ماه قبل از مراجعه)
سایر مشکلاتیبوست، نوسان فشار، سنگ کلیه، سکته مغزی، مشکلات قلبی
تشخیص مزاجسرد و خشك با غلبه صفرا
اقدامات درمانی انجام شدهرعایت تدابیر مزاج مربوطه، پرهیز از ترشی، سرکه، عدس و میوه های ترش، مصرف گرمی جات مانند خرما و عسل، مصرف مقویات مانند آب و رب سیب، حریره بادام و شیره انگور، مصرف انجیر، تمر هندی تازه شیرین و روغن بادام شیرین خوراکی یا روغن زیتون، روغن مالی شکم در جهت عقربه های ساعت، مالیدن روغن بادام تلخ یا روغن ابوخلسا روی ستون فقرات و مفاصل، بادکش، کمربند لگنی و شانه ای
نتایج درمانینتایج درمان: در مراجعه بعدی (یک ماه بعد) در تکلم بیمار که تقریبا مختل شده بود، بهبودی بسیار خوبی مشاهده شد، همچنین بیمار روی پاهای خود راه می رفت، سایر مشکلات زمینه ای هم بهبود خوبی پیدا کرده بودند، درمان ادامه دارد.

الدّواءُ عِندَنا و الشِّفاءُ عندالله

کوتاه و مختصر در مورد پارکینسون

بیماری پارکینسون یک اختلال پیشرونده سیستم عصبی است که بر حرکت فرد تأثیر می گذارد. علائم آن به تدریج شروع می شود. این علائم در ابتدا ممکن است خفیف بوده و مورد توجه قرار نگیرند.

شایع ترین علامت پارکینسون لرزش است، اما این اختلال معمولاً باعث سفتی یا کند شدن حرکت نیز می شود.

اما به طور کلی علائم و نشانه های بیماری پارکینسون می تواند برای هرشخصی متفاوت باشد. علائم اولیه علائم اغلب از یک طرف بدن شروع می شود اما با پیشرفت شرایط و گذشت زمان بدتر می شود.

اگرچه بیماری پارکینسون قابل درمان نیست، اما مراجعه و تشخیص زودهنگام در کنار مصرف داروها و برخی روش های درمانی ممکن است علائم شما را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا