درمان شدگانمغز و اعصاب

درمان شدگان: درمان درد پشت چشم در طب سنتی

درمان شدگان: درمان درد پشت چشم در طب سنتی

درمان درد پشت چشم در طب سنتی
درد پشت چشم

آنچه در این مطلب می خوانید گزیده ای از سیر درمان درد پشت چشم در طب سنتی می باشد.

توجه داشته باشید که این بخش صرفا برای آشنایی شما با توانایی های طب ایرانی طراحی شده و نوع درمان این بیماران، قابل تعمیم به سایر بیماران (حتی با شرایط جسمی نسبتا مشابه) نیست.

بیمارآقا، پ.خ ، 51 ساله
تاریخ اولین مراجعه91/4/5
سابقه بیماریپرکاری تیرویید که با انجام پرتو درمانی منجر به کم کاری تیروئید شده است، پرولاپس دریچه میترال قلب، بیمار دارای دو کلیه راست.
مشکل اصلیدرد در ناحیه پشت چشم چپ که از ده سال پیش شروع شده و بیمار با درد از خواب بیدار می شود.درد با بی خوابی و گرسنگی و یبوست تشدید شده ولی الگوی زمانی خاصی ندارد.
سایر مشکلاتعدم تحمل گرما، کمبود انرژی، خشکی پوست، اشتهای کاذب، سردرد درناحیه ی پشت سر واحساس سنگینی در سر، آبریزش بینی زیاد و روان، طپش قلب، علائم گوارشی شامل: نفخ و یبوست شدید و بوی بد دهان، تنگی مجرای ادرار، علائم اسکلتی شامل: درد در مفاصل آرنج و زانو می باشد. علائم روانپزشکی شامل: مشغولیت فکری زیاد، غم و اضطراب میباشد.
نتایج معاینهجثه لاغر، چهره دارای کمودت (تیرگی)، نبض قوی، طویل و صلب است. زبان و چشم ها در معاینه دارای حمرت( قرمز) و کمودت (تیرگی) است.
یافته های آزمایشگاهی/ تصویربرداریبه جز ECG (نوار قلب) سایر موارد نرمال میباشد.
اصول درماناصلاح سبک زندگی، دارو درمانی، اعمال دستی درمانی
تشخیص کلیغلبه گرمی و خشکی
مراجعات بعدی91/5/18 بیمار در وقت معین با رعایت نسخه مراجعه کرده است.
تغییرات مشکل اصلیکاهش قابل توجه درد پشت چشم که دیگر با بیدار شدن ازخواب به این علت همراه نیست. بیمار در دو ماه اخیر مصرف مسکن را قطع کرده است.
تغییرات سایر مشکلات و معایناتعدم تغییر در تحمل گرما، بهبود نسبی کمبود انرژی، برطرف شدن سردرد، کاهش اشتهای کاذب، تلخی دهان، عدم برطرف شدن یبوست، بهبود قابل توجه تنگی مجرای ادرار، کاهش درد مفاصل، بهبود نسبی علائم روانپزشکی شامل: مشغولیت فکری و اضطراب.

الحمدلله الذی و اذا مرضت فهو یشفین (شعراء-80): سپاس خدایی را که وقتی مریض می شوم او مرا شفا می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا