در رسانه هاخبرگزاری ها

چگونه از چربی اضافه پوست تان خلاص شوید؟

چگونه از چربی اضافه پوست تان خلاص شوید؟

چربی اضافه پوست

به گفته یک پژوهشگر طب سنتی چربی اضافه پوست را می توان با اصلاح تغذیه، ورزش کردن و در کل با بهبود سبک زندگی، و ایجاد تناسب بین مواد ورودی و مصرفی بدن و خروج و دفع مواد از بدن کاهش داد.

دکتر سیدمهدی میرغضنفری متخصص فیزیولوژی و طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی ارتش، در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان در رابطه با راهکارهایی برای کاهش چربی اضافه پوست، گفت: در درجه اول افراد باید سعی کنند با اصلاح تغذیه، ورزش کردن و در کل با بهبود سبک زندگی، بین مواد ورودی و مصرفی بدن و خروج و دفع مواد از بدن تناسب صحیحی برقرار کنند تا از تجمع مواد زائد در بدن از جمله تجمع چربی پیشگیری کنند.

وی در ادامه افزود: در کنار رعایت این موارد افراد می توانند با توجه به مزاج شان از راهکارهای طب سنتی برای کاهش چربی اضافه پوست استفاده کنند.

دکتر میر غضنفری با اشاره به برخی تجویزهای طب سنتی در این خصوص گفت: استفاده از برخی محلول های شستشوی متناسب با مزاج فرد یکی از این تجویزها است، مانند دم کردهٔ گل بابونه (یک قاشق گل بابونه در یک لیوان آب) که مناسب افراد با طبع سرد است و در صورتی که یک قاشق سرکه به این محلول اضافه شود برای طبع های گرم و تر نیز مناسب می شود.

وی ادامه داد آب پنیر طبیعی (۲ لیوان شیر را جوشانده و ۱ الی ۲ قاشق سرکه به آن افزوده و پس از جدا شدن پنیر مایع باقی مانده را صاف کرده) را می توان برای شستشو و مصرف خوراکی در کاهش چربی و بهبود کیفیت پوست همه مزاج ها به ویژه مزاج گرم مورد استفاده قرار داد.

وی در ادامه افزود: محلول گل پنیرک (۱ الی ۲ قاشق گل پنیرک در ۱ لیوان آب خنک به مدت نیم ساعت خیسانده سپس صاف گردد) برای شستشو و ماسک مناسب همه طبع ها به ویژه مزاج گرم و تر است، همچنین آب انار، آب زرشک، آبغوره و آبلیموی رقیق شده (۱ الی ۲ قاشق آبغوره یا آبلیمو در ۱ لیوان آب) و آب تمرهندی (میوه تازه تمبر هندی در ۱ لیوان آب ولرم خیسانده سپس صاف گردد) نیز برای کاهش چربی پوست در این مزاج ها مناسب است.

نکته قابل توجه اینکه افراد حتما قبل از استفاده، این موارد را روی پوست بازو تست کرده و در صورت عدم حساسیت روی پوست صورت انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا