درمان شدگانزنان

درمان شدگان: درمان پریود نامنظم در طب سنتی

درمان شدگان: درمان پریود نامنظم در طب سنتی

درمان پریود نامنظم در طب سنتی
پریود نامنظم

آنچه در این مطلب می خوانید گزیده ای از سیر درمان پریود نامنظم در طب سنتی می باشد.

توجه داشته باشید که این بخش صرفا برای آشنایی شما با توانایی های طب ایرانی طراحی شده و نوع درمان این بیماران، قابل تعمیم به سایر بیماران (حتی با شرایط جسمی نسبتا مشابه) نیست.

بیمارخانم ر.ب 30 ساله
اولین مراجعه96/05/04
تعداد مراجعه2 جلسه
علت مراجعه اولیهپریود نامنظم ( به مدت 8 سال، روز مراجعه سه ماه بود كه پریود نشده بودند)
تشخیص مزاجگرم و خشک با غلبه خشكی
اقدامات درمانی انجام شدهرعایت تدابیر مزاج مربوطه، مصرف سوپ جو و سیرابی شیردان، مصرف عرق های رازیانه و كاسنی، خوردن ماء الجبن، روغن مالی در حمام با روغن كدو و بنفشه، روغن مالی بابونه ناحیه معده، بادكش تخمدان، حجامت خفیف، مرکبه های لازم (داروهای ترکیبی تخصصی طب سنتی)
نتایج درماندر مراجعه بعدی (یك ماه بعد) مشكل عدم پریود حل شده بود، دستورات جدید به بیمار داده شد و تا حل كامل مشكل و تنظیم قاعدگی درمان ادامه دارد…

علت پریود نامنظم از دیدگاه طب سنتی

خشكی زیاد در بدن باعث خشكی رحم و عدم ریزش خون و عدم قاعدگی می شود، با شناخت مكانیزم بیماری، درمان با همكاری بیمار انجام شد.

قاعدگی یا پریود نامنظم چیست؟

چرخه قاعدگی زنان معمولا ۲۸ روزه است. با این حال این عدد بین افراد مختلف، ممکن است کمی متفاوت باشد و شاید فاصله روزهای بین پریود در تمام افراد، یا حتی بین دفعات متفاوت در یک نفر، دقیقا همین تعداد روز نباشد.

معمولا بعد از تمام شدن دوران بلوغ در اغلب زنان این چرخه، منظم پیش می‌رود و تعداد روزهایی که فرد پریود می‌شود، در هر ماه به تعداد مشخصی می‌رسد. با این‌حال در برخی افراد، دوره بین هر پریود در ماه‌های متفاوت متغیر است که به این حالت، پریود نامنظم گفته می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا