اخبارطب سنتی

اولین گردهمایی مردمی طب سنتی ایرانی: ایستگاه اول شهرستان های همدان و ملایر

اولین گردهمایی مردمی طب سنتی ایرانی

اولین گردهمایی مردمی طب سنتی ایرانی با حضور دکتر سید مهدی میرغضنفری، پزشک، متخصص فیزیولوژی و پژهشگر طب سنتی ایرانی در شهرستان های همدان و ملایر برگزار خواهد شد.

سلام به همه همراهان و دوستداران طب سنتی ایرانی

همانطور که از قبل اعلام شد قصد دارم تا به استانهای مختلف ایران سفر کنم تا ضمن آشنایی با ظرفیتهای هر استانی با کمک سازمانهای مردم نهاد و غیردولتی گردهماییهایی در راستایی آشنایی هر چه بیشتر با طب سنتی داشته باشیم.

اولین سفر من به استان همدان، شهرستانهای همدان و ملایر، خواهد بود.

روز چهارشنبه صبح ۲۵ مرداد ۱۴۰۲ در شهرستان ملایر ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ سخنرانی با موضوع «شناخت ساده و کاربردی توانمندی های طب سنتی ایرانی در حفظ سلامتی بهینه و درمان پایدار بیماری ها» خواهم داشت. سپس برنامه با پرسش و پاسخ و مشاوره حضار ادامه خواهد یافت. این برنامه در دانشگاه پیام نور ملایر اجرا خواهد شد.

پنج‌شنبه صبح ۲۶ مرداد ۱۴۰۲ برنامه ای مشابه برنامه ملایر در شهرستان همدان از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲ برگزار خواهد شد. این برنامه در دانشگاه پیام نور همدان به آدرس ابتدای بلوار شهید حاج حسین همدانی، جنب بوستان نماز برگزار خواهد شد.

روز جمعه صبح ۲۷ مرداد ۱۴۰۲ در شهرستان همدان از ساعت 6 صبح با حضور و همراهی مردم پس از صرف صبحانه تا حوالی ساعت 11 به گردش در طبیعت منطقه خواهیم پرداخت. در طول این گردش در طبیعت تلاش خواهیم کرد تا یک متخصص در حوزه گیاه شناسی برای شناخت بهتر گیاهان دارویی منطقه در این برنامه ما را همراهی کند.

در طول حضور در این شهرها تعدادی از بیماران خاص و ناتوان جسمی و مالی را در منزل ایشان ویزیت خواهم کرد. در انتهای سفر گزارشی کلی از سفر را همراه با عکس، فیلم و گزارشهای مالی منتشر خواهم کرد. 

شرح کلی برنامه تمامی سفرهای آینده نیز معمولا به ترتیب زیر میباشد:

  • سخنرانی با موضوع «شناخت ساده و کاربردی توانمندی های طب سنتی ایرانی در حفظ سلامتی بهینه و درمان پایدار بیماری ها»
  • پاسخ به سوالات و ابهامات حضار
  • مشاوره مختصر در خصوص وضعیت سلامتی، مزاجی و اخلاطی مراجعین
  • ویزیت تعدادی از بیماران خاص و ناتوان جسمی و مالی در منزل ایشان
  • طبیعت گردی دسته جمعی با هدف آشنایی با طبیعت بکر و ظرفیت های طبی (گیاهان دارویی، محصولات طبیعی، غذاهای محلی) منطقه
  • ارائه محدود محصولات پر کاربرد حافظ سلامتی یا کمک درمانی در طب سنتی ایرانی در جنب برنامه ها که درآمد آن، با گزارش بعد از سفر و ارائه اسناد، صرف کمک به درمان بیماران نیازمند همان شهر خواهد شد.
  • این سفرها و برنامه های ذکر شده در محدوده زمانی سه شنبه تا جمعه خواهند بود.

نظر به استقبال و لطف عزیزان و دوستان و دعوت هایی که به دست ما رسیده است، در خصوص حضور دکتر میرغضنفری در شهر شما لازم به ذکر است:

با توجه به خودجوش و مردمی بودن این حرکت، حتی المقدور از طریق سازمان‌های مردم نهاد (سمن های) فعال در حوزه سلامت که توسط جوانان و نوجوانان شهر اداره می‌شوند اقدام به اعلام آمادگی بفرمایید و از اقدام از طریق مبادی دولتی پرهیز کنید. تا کنون نیز، پاره ای از هماهنگی ها و اقدامات از مسیر فوق به عمل آمده است. برای کسب راهنمایی و اطلاعات بیشتر، می توانید به یکی از دو شماره 09129372546 و یا 09101414432پیام دهید.

به امید دیدار شما در شهر شما


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا