در رسانه هاخبرگزاری ها

راهکارهای طب سنتی برای پیشگیری از خشکی پوست

راهکارهای طب سنتی برای پیشگیری از خشکی پوست

پیشگیری از خشکی پوست

سیدمهدی میرغضنفری در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در ارتباط با راهکارهای طب سنتی برای پیشگیری از خشکی پوست و درمان آن اظهار داشت: افراد دارای مزاج گرم و خشک در برخی از فصول سال بویژه در فصل بهار دچار خشکی پوست شده و عدم توجه به درمان این مساله می‌تواند سبب چروک، ترک، جمع‌شدگی و پوسته شدن پوست آنها شود.

وی افزود: همچنین افراد دارای مزاج گرم و خشک به دلیل داشتن حرارت قرمزی پوست آنها به ویژه در فصل بهار و تابستان تشدید می‌شود و تنظیم سبک زندگی مطابق با مزاج بهترین راهکار برای مقابله با این مساله است.

این پژوهشگر طب سنتی ادامه داد: هرچه که افراد طبع گرم و خشک داشته باشند باید از مصرف ادویه‌جات بویژه تندی، شوری و تلخی‌‌جات پرهیز کنند همچنین مصرف شیرینی را تا حدود زیادی کاهش دهند.

میرغضنفری گفت: مصرف غذاهای آبدار،‌سیرابی و شیردان، سوپ،‌خورشت، مصرف میوه‌های آبدار، لبنیات،‌مرکبات و سبزی‌ها و میوه‌های بخارپز برای سلامتی پوست این افراد بسیار توصیه می‌شود.

این متخصص فیزیولوژی بیان داشت: بسیاری از افراد زمانی که به پزشک مراجعه می‌کنند برای رفع این مشکل آنها پماد و لوسیون‌های یکسان تجویز می‌شود در حالی که از دیدگاه طی سنتی این مساله باید براساس مزاج فرد انجام گیرد و مواد غذایی مناسب مصرف شود.

وی گفت: روغن‌مالی پوست بدن قبل از خروج از حمام با روغن بادام شیرین یا روغن بنفشه،‌کدو و نارگیل می‌تواند جهت رفع خشکی پوست آنها موثر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا