درمان شدگان - وسواس

 بیمار :  خانم  ف . پ 13 ساله
 اولین مراجعه :  96/07/18
 تعداد مراجعه : 2جلسه 
 علت مراجعه اوليه :  وسواس ( فکری و عملی مخصوصا برای نجس و پاکی)
 سایر مشکلات :  یبوست
 تشخیص مزاج :  گرم و تر با غلبه تری و سودا
 اقدامات درماني انجام شده:1   رعایت تدابیر مزاج مربوطه 2  مالیدن روغن بابونه روی شکم  در جهت عقربه ساعت3  مصرف بادام، حریره بادام و رب سیب ، ماء الجبن و جلاب 4  مصرف عرق بادرنجبویه + کاسنی و پس از اتمام عرق اسطخودوس + بیدمشک 5  ورزش منظم 6   ماساژ رفلکس کف پا 7   مرکبه های لازم (داروهای ترکیبی تخصصی طب سنتی)
 نتایج درمان : بیمار پس از یک ماه مراجعه و عنوان نمود مشکل وسواس تا حد بسیار زیادی بهبود یافته و یبوست کاملا حل شده ، بیمار به مزاج پایه خود نزدیک شده  علائم سردی بدن و مزاج تا حدود زیادی رفع شده است ، ولی تا بهبودی کامل درمان ادامه دارد...
  نکته :
  هنگام شرح حال بیمار علائم بسیاری از مزاج سرد را داشت که بسیار گمراه کننده بود ولی با دقت بسیار مزاج گرم تشخیص داده شد، علت این علائم متضاد هم تری بسیار زیاد بیمار بود که باعث بروز نشانه های مزاج سرد شده بود.
  به تجربه دیده شده معمولا وسواس در تری و سردی  ، وقتی مغز به سمت تری و سردی می رود ، سرعت پردازش و تصمیم گیری پایین میاد و سودا هم این قضیه را تشدید می کند و باعث وسواس شدید بیمار می شود.
  این گزاره همیشه صحیح نیست که فقط سرد مزاجان کاندیدای وسواس باشند ، همین طور که مشاهده می کنید با وجود مزاج گرم به علت سودای سوخته وسواس در این بیمار دیده می شود.


فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه