نکاتی در مورد بیماران خاص درمان شده.

 
نکاتی در مورد بیماران خاص درمان شده.

بسم الله

سلام خدمت شما بازدیدکننده محترم

قبل از مشاهده بخش "بیماران خاص درمان شده" لطفا به نکات زیر توجه فرمایید:

1-این بیماران، از میان صدها بیمار "خاص" درمان شده انتخاب و معرفی گردیده اند. منظور از بیماری های خاص، بیماری هایی هستند که معمولا شیوع کمتری داشته، مزمن بوده، علت و درمان آن ها در طب رایج به درستی شناخته نشده اند و بنابراین جزو معضلات طب امروز به شمار می روند. لذا مشکلات شایع تر و سبک تر درمان شده همچون نفخ یا بدن درد گذرا و از این قبیل در اینجا آورده نشده است.

2- بهبود نسبی یا کامل یک بیماری بوسیله طب سنتی، به معنی بهبود تمام موارد یا انواع آن بیماری به این شیوه نیست. هر انسانی از نظر خصوصیات جسمی، روانی و شرایط محیطی با انسان دیگر متفاوت بوده و یک نوع بیماری در دو نفر، جلوه ها و درمان های متفاوتی ممکن است داشته باشد. بنابر این ممکن است بیماران دیگری با همین بیماری مراجعه به طب سنتی داشته اما نتیجه مطلوب درمانی نگیرند.

3-امروزه دیدگاه عاقلانه، منطقی، غیرمتعصبانه، علمی و به روز در دنیا در مقوله طب و درمان، همکاری رشته های مختلف طب سنتی و طب رایج در کنار هم (طب تلفیقی=integrated medicine) برای بهبود یک بیماری و عوارض آن در یک شخص می باشد. درمان های طبیعی و طب سنتی و مکمل (طب سنتی ایران، طب سوزنی، هومیوپاتی، آیورودا، طب گیاهی، ماساژ درمانی و ... ) مشابه درمان های طب رایج و داروهای شیمیایی، هرکدام دارای نقاط ضعف و قوتی هستند و هیچیک کامل و مطلق نمی باشند. لذا بیماران عزیزی که مورد مشابه درمان شده را در این فهرست می بینند، نباید خودسرانه داروها و درمان های در حال انجام را قطع و به طب سنتی روی آورند. بهترین حالت این است که به پزشک متخصص یا مجرب طب سنتی معتبر مراجعه کرده، در کنار داروهای اصلی خود (که بعضا سالهاست در حال مصرف آن بوده و بیماری ایشان را در حالت کنترل نسبی نگه داشته است) از درمان های طب سنتی هم بهره ببرند و با ظهور علائم بالینی یا آزمایشگاهی بهبود، داروهای شیمیایی توسط متخصص مربوطه (پزشک اولیه خانوادگی) تغییر یا تقلیل یابند.

4-تشخیص مطرح شده طب سنتی برای هر بیماری معرفی شده (مزاج و ...) به این معنی نیست که تمام بیماری های از آن نوع، این تشخیص را دارند. لذا افراد نباید خودسرانه با این تشخیص برای بیماران دیگر اقدام به درمان نمایند. هر بیمار منحصر به فرد بوده، باید توسط پزشک متخصص آن رشته (طب رایج و سنتی) به دقت مورد بررسی (شرح حال گیری، معاینه، بررسی مدارک پزشکی پاراکلینیک) قرار گرفته و تشخیص برای وی گذاشته شود. مشابهت علائم یا بیماری دو بیمار، دلیلی بر تعمیم تشخیص و درمان یکی برای دیگری نمی باشد. 

انشاءالله سالم باشید و در صورت بیمار بودن، هرچه سریع تر بهبودی برای شما حاصل شود به خواست خدا. با تشکر. دکتر میرغضنفری

 

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه