مدیرکل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و جمعی از اساتید و پزشکان اعضای انجمن علمی طب سنتی ایران دیروز پنجشنبه با مراجع عظام تقلید دیدار کردند. در این دیدار که دکتر میرغضنفری به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره انجمن علمی طب سنتی حضور داشت، مراجع عظام رهنمودهای گرانقدری بیان کردند.
آیت الله سبحانی با اشاره به طب سنتی گفتند: این طب از زمان شیخ الرئیس مطرح است و ایران ما هم سهمی دارد و البته این امر به این معنی نیست که قانون شیخ را در جلوی خود قرار داده و طبابت کنم که این مسلما خلاف است.
طبابت موضوعی است که روز به روز در حال پیشرفت است و ما نمی توانیم خودمان را از این پیشرفت جدا کنیم، بنابر این اگر کسی بخواهد طب را محدود به یک بخش کند این درست نیست و باید از دانش های دیگران هم بهره بگیریم.
 
آیت الله علوی گرگانی با بیان این که احیا طب سنتی و برطرف شدن بی نظمی‌ها دو مسئله اولویت‌دار، است، گفت: این خطرناک است که هر کس در گوشه‌ای دکانی بازکرده و ادعای طبابت به صورت تجربی و غیر متخصصانه داشته باشد.ایشان تأکید کردند: بدون تعارف اگر بتوانید حق طب سنتی را ادا کنید اقدام مهمی را انجام داده‌اید زیرا مردم فاصله گرفته‌اند از آنچه که ما بر طبق آن روایات صریح داریم.
 
حضرت آیت الله  مکارم شیرازی فرمودند: برخی تندروی کرده و می گویند که باید دور طب سنتی را خط کشید، عده ای دیگر از طرف مقابل افراطی گری می کنند یعنی تا بازار داغی می بیند برای مردم نسخه پیچی می کند که معنای آن هرج و مرج طبی و ایجاد خطر برای جان مردم است. ایشان با بیان این که در همه کارهای علمی و اجتماعی حد وسط و اعتدال نیز وجود دارد، اظهار داشتند: افراد باید پس از دیدن دوره مربوطه وارد طب سنتی شوند.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که کشور ایران داروهای گیاهی فراوانی دارد که در دیگر کشورها نیست، گفت: این داروهای گیاهی موهبت الهی است که باید از آن استفاده شود، گاهی در کنار داروهای شیمیایی از داروهای گیاهی نیز می توان استفاده کرد. وی با بیان این که به مردم در مسائل گوناگون باید آگاهی داد، اظهار داشت: تکیه صرف بر روایات در طب سنتی نادرست است؛ اینکه گفته می شود یازده هزار حدیث پزشکی داریم مبالغه‌آمیز است و حتما باید روایات موجود در این موضوع را مورد بررسی و پژوهش قرار داد.
 
 
 

فایل های پیوست

ارسال نظر

نام

پست الکترونیک

پیام شما


نظرات کاربران


مطالب مشابه

تست ویدیو
سرماخوردگی و آنفلوانزا
طب سنتی و روابط زناشویی(بخوانید...)
خدمات زیبایی
تدابیر طب سنتی برای فصل پاییز
روش های درمانی و تجربیاتی در رفع شپش
کنفرانس بین المللی طب سنتی
راهنمای استفاده از نسخه
حجامت پاییزی
خدمتی دیگر
پلاسما تراپی (تکنولوژی درمانی روز دنیا)
قابل توجه متقاضیان نوبت گیری و مراجعه به مطب
دوره جامع آموزشی طب ایرانی
از 19 تا 27 شهریور زمان مناسب برای حجامت
پاکسازی و ماساژ ویژه صورت
لارو درمانی
جشن تولد غافلگیرانه
همراه با هم، در طبیعت بهاری
گرایش مردم به سمت استفاده از خدمات طب سنتی

طب سوزنی
با ما همراه باشید
نسخه خود را با دقت بخوانيد و عمل كنيد
برگزاري اولين جلسه دوره مزاج شناسي با تدريس دكتر ميرغضنفري
خربزه و خواص بی نظیر
دوره آموزش طب سنتی

کانال «بفرمایید سلامتی » در سایت آپارات
اقدامات قبل از ماساژ
ماه عبودیت، ماه بندگی؛ ماه رمضانریواس

شبي براي نزديكي به خدا
شهادت امام هادي
دیدار دکتر میرغضنفری با مدیر رادیو معارف و دریافت لوح تقدیر
ميلاد امام باقر
آغاز ماه رجب
طلوع گل محمدی
...یا مقلب القلوب و الابصار
تاي ماساژ سنتي
رویکرد و روش ما در ارائه خدمات سلامت
اقدامات قبل از خونگیری (حجامت، فصد یا زالو درمانی)